צרו קשר

טיפול זוגי

ואילו פינו מלא שירה כים ולשוננו רינה, וידינו פרושות כנשרי שמים ורגלינו קלות כאיילות אין אנחנו מספיקים לתאר את גודלו וקסמו של  הקשר הזוגי.  קולמוסים הרבה נשתברו במהלכה של האנושות בניסיון לבטא אושר, סיפוק, געגועים, אכזבות ועוצמות רגשיות, המתחוללות במרחב זה.

קשר נפלא זה בשונה מהתא המשפחתי, מבוסס בעצם הבחירה של הזוג לחיות את חייהם יחדיו. על אף השוני בין בני הזוג בהיסטוריית חייהם, בתכונות השונות, בערכים ותפיסות עולם -  בוחרים הם לצאת למסע משותף, רצוף באתגרים וקשיים שונים ומגוונים. הקשיים עשויים להופיע במריבות תכופות, שתיקות רועמות, דיונים סיזיפיים בלתי נגמרים או לחילופין באדישות וחוסר עניין. פעמים שהקשיים הם סביב נושא מסוים - חינוך הילדים, יחסים עם משפחה המורחבת, כסף, מיניות, נורמות מגדריות או סביב משברים - בגידות, איומי גירושין, משבר אישי של אחד מבני הזוג. בנוסף, פעמים שמהומת החיים ומסעו הפרטי של כל אחד מבני הזוג – שוחק את המסע הזוגי המשותף.

הטיפול זוגי מזמין את הזוג למרחב בטוח וקשוב בו ניתן להתבונן במסע המשותף, להביע את הקושי בצורה מכבדת,  להפחית את ההאשמה ההדדית, לפנות מקום ולהקשיב לבן הזוג, לשתף בחילוקי הדעות לא ממקום וכחני, להכיר ב"ביחד ולחוד" שביחסים, לזהות דפוסים שהביאו ממשפחתם הגרעינית, לראות את הטוב שבזוגיות ובבן הזוג, להגביר את המחויבות בשיתוף פעולה, לתת ההכרה לסיפור של האחר ולהעז לחלום ביחד על הזוגיות.
הטיפול הזוגי מבקש לארוג את הזוגיות המועדפת עבור בני הזוג. מאמין הוא שבדומה לעבודת הגנן בגינתו - עבודת הזוגיות דורשת עבודה רבה, ניכוש וסיקול, חרישה, זריעה ותחזוקה כל העת. וכך, המשבר או השחיקה עשויה  להוות פתח לצמיחה ופריחה בקשר הזוגי.
טיפול זוגי

לפרטים נוספים צרו עמי קשר: