צרו קשר

בועז כהן, מטפל משפחתי וזוגי

תואר שני בייעוץ חינוכי, אוניברסיטת Northeastern, בוסטון.
לימודי טיפול משפחתי במכון ברקאי


תחילת דרכי היתה בטיפול משפחתי במרכז "אמונה" בבית שמש. עבודה זו חשפה אותי למגוון רחב של משפחות באוכלוסיית העיר, המאופיינת בתרבויות שונות ומגוונות. זו היתה עבורי הזדמנות ללמוד ולפתח רגישות וכבוד לכל משפחה ותרבותה.  מקום זה, אפשר לי להרחיב את הידע שלי בתחומים של: זוגות עם קשיי הגירה, משפחות מורכבות, סמכות הורית, הקן מתרוקן,  הורות שאחרי גירושין ועוד.
במהלך עבודתי בתיכון לנוער בסיכון "ברנקו וייס אתגרי", נחשפתי רבות לעבודה עם מתבגרים, והתאפשר לי להרחיב מיומנויות בעבודה טיפולית עם מתבגרים והוריהם. העבודה המשותפת  עם נערים החווים מצוקה ובוחרים בגבורה  להשיג את מבוקשם כנגד כל הסיכויים, חיזקה בי את האמונה ביכולת של כל אדם לייצר שינוי משמעותי בחייו.  
במסגרת לימודיי במרכז קס"ם ומכון ברקאי התוועדתי לטיפול הנרטיבי. שיטת טיפול זה, התואמת את עולמי הערכי מלווה אותי בכל טיפול. שיטה זו מאמינה כי האדם אינו רק מונע על ידי צרכים ודחפים אלא מכוון גם על ידי מטרותיו, ערכיו ושאיפותיו. ישנה תשומת לב לסיפורי התמודדות, בחירה ושליטה עצמית יותר מאשר לסיפורי כישלון ופתולוגיה. מתוך כך, עמדת המטפל הנרטיבי מכוונת לסקרנות, הקשבה זהירה, ענווה וכבוד.
כיום, אני מנהל את המרכז לטיפול משפחתי "אמונה" באפרת. עבודה זו  מאופיינת בעבודה עם הפנים לקהילת גוש עציון בכלל ואפרת בפרט, הבאה לידי ביטוי בשיתוף פעולה עם המחלקה לשירותים חברתיים, סדנאות והרצאות להורים ועבודה עם בתי ספר.
כמו כן, אני מקבל משפחות, זוגות ומתבגרים בקליניקה פרטית בתקוע וירושלים.